
Łódź. Jesienne strzelania
Z okazji swojego Jubileuszu 190 - lecia, Łódzkie TS Bractwo Kurkowe , zostało wyróżnione funkcją gospodarza , kolejnych zmagań strzeleckicj, o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego. Spotkanie to zostało wzbogacone o zawody w strzelaniu o "Złotą Łódkę Bracka "/ VII edyc./ i łancuch "Rycerza Klejnotu ŁBK' , a także tarcze jubileuszowe - pisze Ignacy Ścibiorek z Łodzi.
Na zaproszenie Prezesa OC br. Jana Klauzy i Starszego Łódzkiego Bractwa na łódzką strzelnicę przyjechały delegacje: Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, Bractwa Strzelców Kurkowych "Lechity" z Otwocka, Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego TS, Łomżyńsko-Drofickiego Bractwa Kurkowego TS, Bractwa Kurkowego Św. Sebastiana z Radomia , Podlasko-Koziarackiego Bractwa Kurkowego oraz przedstawiciele z Bractwa z Kolonii, oraz łódzcy bracia.
Uroczystości rozpoczęła uroczysta zbiórka. a po wprowadzeniu sztandaru i salucie armatnim część oficjalna z wystąpieniami prezesów i ustępującego Króla br. Szczepana Wereszki. Starszy łódzkiego bractwa poinformował zgromadzonych m.in. o projekcje dalszej modernizacji strzelnicy / projekt o wartości 1 mil. zł / w ramach "Funduszu Obywatelskiego Urzędu Miasta Łodzi" .
Po brackiej kawie rozpoczęły się okręgowe zawody strzeleckie z udziałem licznych strzelców.
Tytuł Króla Żniwnego zdobył br. Tomasz Miliszkiewicz z bractwa Ciechanowskiego , a rycerzami zostali I - szym br.Marak Wojteczek a II- gim br. Jacek Puchała.
W strzelaniu o "Złotą Łódkę Bracka" najlepszym był br. Marek Wojteczek, drugie miejsce zdobył br. Jan Klauza a trzecie br. Tomasz Miliszkiewicz.
W ważnym dla nas strzelaniu o "Rycerza Klejnotu' najlepszy był br. Jan Klauza , a miejsca kolejne zajeli s. Katarzyna Gajewska i br. Dariusz Lewandowski.
Tarczę Jubileuszową wystrzelał br. Robert Gajewski , druga była s. Katarzyna Gajewska, a trzecim br. Jan Klauza.
W ostatnim strzelaniu o "Tarczę Reaktywacji ŁBK" najlepszym był br.Marek Bartel,a następnie br. Roman Lipski i Aleksandra Kołodziej.Na tarczy wygwarewowano nazwiska wszystkich aktualnych braci założyciel
Z wyników widać ,że wielu z nas miało też dużo szczęścia. Pogoda była idealna do zawodów /słońce, +23 / a to za zasługą naszego kapelana ks.br. Jerzego Kołodziejczaka.
Zawody tradycyjnie zakończyły się rautem brackim, za które był odpowiedzialny był br. Andrzej Kałuża ze SJ MARTA, który zaskoczył nas bogactwem i orginalnością stołu /ach te faszerowane pierogi!/.
W czasie spotkania omówioni też sprawy organizacyjne związane z I Pielgrzymką Bractwa Okręgu Centralnego na Jasną Górę /21 września br/, udziału w dniu 11 pażdziernika br. w uroczystościach wręczenia sztandaru Świętokrzyskiemu Bractwu Kurkowemu, oraz I Strzelaniu o Srebrną Wagę Podlasia, Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego W Konstantynowie 27 września br..
Z brackim pozdrowieniem
Ignacy Ścibiorek
Starszy Bractwa
Wiceprezes OC
PS.
Link do informacji TVP Łódź z dzisiejszych zawodów /poczatek 6 min. 25 sek /:
http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/wideo/06092014-1830/16738920

