bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
278
32055468

Bal Królewski Poznańskiego Bractwa Kurkowego

Bal Królewski Poznańskiego Bractwa Kurkowego odbył się 26 stycznia 2013 roku o godz. 20 w lokalu pana Aleksandra Tecława w Poznaniu przy ul. Niezłomnych.

Bracia kurkowi wystąpili w mundurach a ich damy w pięknych balowych kreacjach. Wniesiono sztandar, odśpiewano hymn bracki, a uroczystego otwarcia dokonał prezes Przemysław Wojciechowski. Jeszcze toast lampką szampana… i wszystkie pary zawirowały w walcu wiedeńskim. a potem rytmy i przeboje z całego świata.

Na parkiecie tańce we wszystkich rytmach, stoły pełne smakowitości a na strzelnicy rywalizacja o tytuł króla i królowej balu. Najcelniej strzelała i królową została Karolina Waszak a tytuł króla wywalczył Zygmunt Kaczmarek. Najlepsze wyniki w tarczy tematycznej uzyskał Marek Pikosz.

Po północy słodki przerywnik: wniesiono 4 torty z portretami obecnie panujących króli: zielonoświątkowego, żniwnego, powstańczego i młodzieżowego.

Szczęściarze odbierali nagrody loterii fantowej, z której dochód przekazywany jest dzieciom z Domu Dziecka Sióstr Serafitek w Poznaniu.

Za oknami mróz a na parkiecie gorące rytmy. Stoły pełne smakołyków. Wspaniała zabawa. Ale czas nieubłaganie płynie, muzyka ucichła i nadeszła chwila rozstania. Do zobaczenia za rok na kolejnym Balu Królewskim. Już teraz zapraszamy na bal w przyszłym roku.