
Mosina. Łańcuch św. Sebastiana
W pierwszą niedziele sierpnia w Mosinie rozegrano XVII memoriał patrona bractwa dr Tadeusza A. Jakubiaka. Uroczystość rozpoczęto złożeniem wiązanek kwiatów na grobie patrona i mszą św.
Wydarzeniem dnia było poświęcenie łańcucha św. Sebastiana ufundowanego przez Jerzego Boruczkowskiego. Łańcuch jest wotum dziękczynnym fundatora za uzdrowienie ze śmiertelnej choroby.
Według promotora, komandora rycerstwa św. Sebastiana Pawła Przychodniaka, jest to pierwszy klejnot ufundowany w Polsce.
Pierwszym zwycięzcą przechodniego trofeum patrona europejskich strzelców jest brat Jan Ciszewicz z Dolska.
Tarczę memoriałową i łańcuch przechodni wręczała siostra Maria Jakubiak, bratu Eugeniuszowi Nawrockiemu ze Śmigla.
Następne tarcze fundowane wygrali Krzysztof Smoleński z Jutrosina 2x, Jan Goliński z Książa Wlkp. i Józef Zawadzki z Mosiny.
Kura zestrzelił brat honorowy Jacek Murkowski .
Z poważaniem Stanisław Rembowski.

