bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
103
31978775

Witkowo. Świeto Niepodległości 2019

W roku 2019 jak i w latach poprzednich w dniu 11 listopada delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie wraz z mieszkańcami Gminy i Miasta świętowała 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny o godzinie 10:30. Następnie wszyscy udali się pod
Pomnik Powstańców Wielkopolskich, by oddać hołd poległym w obronie ojczyzny. Po wysłuchaniu Hejnału Witkowa w wykonaniu p. Witolda Biegalskiego, głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – p. Marian Gadziński. Następnie punktualnie o 12:00 zebrani odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w ten sposób w ogólnopolską inicjatywę „Niepodległa do Hymnu”. Odśpiewanie hymnu zakończyła salwa honorowa w wykonami Kompani Honorowej 33. BLTr w Powidzu oraz wystrzał z karabinu czarnoprochowego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich uczestnicy
uroczystości wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu My Młodzi, a następnie udali się do Witkowskiej Sali Tradycji na zwiedzanie okolicznościowej wystawy pt. „FRANCISZEK ŁYSKAWA – PANCERNYM SZLAKIEM Z GORZYKOWA DO HOLADII” .
Dziękujemy pracownikom Gminy i Miasta Witkowo za udostępnienie zdjęć i zapraszamy do galerii:


http://bractwokurkowe.witkowo.pl/galeria/category/107-obchody-101-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci