bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
186
31978858

Kraków. Święto Niepodległości

Uroczystości 101. rocznicy odzyskania Niepodległości w Krakowie rozpoczęły się na wzgórzu Wawelskim. Uczestniczyła w nich reprezentacja Bractwa Kurkowego.

 

Po złożeniu wiązanki kwiatów na sarkofagu z prochami Józefa Piłsudskiego pod Wieżą Srebrnych Dzwonów król kurkowy Adam Rajpold "Casmirus", wraz z marszałkami Rafałem Kowalem i Dariuszem Kaczmarczykiem, udali się do Katedry Wawelskiej na mszę św. koncelebrowaną przez metropolitę krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Po nabożeństwie patriotyczny pochód przeszedł ulicami Krakowa ze wzgórza Wawelskiego na plac Jana Matejki gdzie mieści się Grób Nieznanego Żołnierza. Tu po apelu poległych i przemówieniu wojewody Piotra Ćwika złożono wieńce przed pomnikiem.

Król kurkowy Adam Rajpold z marszałkami Dariuszem Kaczmarczykiem i Rafałem Kowalem po uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza zaprosili braci do hotelu Polonia na spotkanie, podczas którego odbędzie się promocja nowego śpiewnika brackiego. Pieśni wybrał Piotr Boroń.

Prezes Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych Jan Dziura-Bartkiewicz był inicjatorem wieczornego spotkania niepodległościnowego. Bracia wzięli udział w śpiewaniu pieśni patriotycznych w Rynku Głównym a potem uczestniczyli w biesiadzie, podczas której podano gęsinę.

Zobaczcie film na Youtube

https://youtu.be/FcyzCQQNqC8