bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
6323
12506338

Poznań. Ważny komunikat prezesa Krzysztofa Larskiego

W dniu 19 czerwca 2019 przed Sądem Okręgowym w Poznaniu odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie odmowy wpisu do KRS obecnego Zarządu Zjednoczenia  Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Zarząd Zjednoczenia był licznie reprezentowany w tym przez Prezesa Zjednoczenia Brata Krzysztofa Larskiego i Sekretarza Brata Januarego Bątkiewicza. Decyzją Sądu okręgowego sprawa została odroczona  do 3 lipca 2019 kiedy to zostanie opublikowany wyrok Sądu.
Wyprzedzając pytania i wątpliwości Zarząd Zjednoczenia informuje że:
1. Zwołany na dzień 22 czerwca 2019 r Zjazd Zjednoczenia odbędzie się, ponieważ został prawidłowo zwołany przez obecny prawidłowo umocowany Zarząd Zjednoczenia.
2. Ponieważ Sąd na posiedzeniu w dniu 19 czerwca 2019 nie wydał żadnego orzeczenia dotychczasowy Zarząd Zjednoczenia z Prezesem Krzysztofem Larskim dalej sprawuje swój mandat.
3. Wszelkie twierdzenia, że  obecne i przeszłe działania  i decyzje aktualnego Zarządu Zjednoczenia w tym zwołanie Zjazdu w Toruniu, są bezprawne  nie mają oparcia w żadnych przepisach prawa i są z gruntu fałszywe. Osoby rozpowszechniające takie informacje świadczą nieprawdę i działają na szkodę ruchu Brackiego siejąc zamęt i dezinformację.