bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
2807
13538007

Tarnów. Bogusław Świtek królem kurkowym A.D. 2019

25 maja 2019r., przy pięknej słonecznej pogodzie, na strzelnicy LOK w Tarnowie odbyły się zawody strzeleckie o tytuł króla kurkowego A.D. 2019 Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe w Tarnowie. Osiemnastym królem kurkowym, od czasu reaktywacji tarnowskiego bractwa, został brat Bogusław Świtek, właściciel firmy PHU „BODEK” w Tarnowie, zapalony myśliwy. Jego marszałkami zostali bracia Witold Suda oraz Tomasz Wojtaszek.

W zmaganiach z broni czarnoprochowej o puchar VIP najlepszym strzelcem okazał się Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie ppłk Piotr Waręcki. Odbyły się również strzelania młodzieżowe dla uczniów Rzemieślniczej  Branżowej Szkoły I Stopnia im.TSBK w Tarnowie. Zwycięzcą w kategorii chłopców i zdobywcą tytułu młodzieżowego króla kurkowego został Krystian Sztyler, a marszałkami Dominik Tryba oraz Damian Szal.

W uroczystym turnieju strzeleckim uczestniczyły delegacje zaprzyjaźnionych bractw kurkowych: krakowskiego z królem Zbigniewem Kwaterem „Binarnym”oraz królem elektem Adamem Rajpoldem,  gorlickiego z królem Grzegorzem Albrechtowiczem „Grzegorzem z Biecza” oraz starszym bractwa Józefem Mendyką, lubelskiego z hetmanem bractwa Kazimierzem Gajkiem oraz przedstawiciel bractwa ciężkowickiego Jakub Wrona.

 

Intronizacja nowego króla kurkowego odbędzie się 22 czerwca podczas Dni Tarnowa.