bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
2961
13538161

Kraków. Komunikat w sprawie spotkania V Komandorii św. Sebastiana

Rycerze Świętego Sebastiana


Niedawno wiceprezydent EGS Andrzej Wegner i komandor V Komandorii Paweł Przychodniak przypominali wszystkim członkom Rycerstwa, że kolejne, VIII Spotkanie naszej piątej Komandorii odbędzie się już niedługo w Krakowie w dniach 26–27 kwietnia 2019 roku. Połączone będzie z Plenarnym Posiedzenie EGS. W Bazylice Mariackiej odbędzie się kolejna inwestytura nowych rycerzy w naszej Komandorii.

Kapituła Generalna naszej Komandorii odbędzie się w godzinach przedpołudniowych w piątek 26. kwietnia w sali Polonia w Hotelu WYSPIAŃSKI w Krakowie. Apelowali o liczny udział, przypominając, że obowiązkiem każdego rycerza jest przynajmniej raz w roku uczestniczyć w zebraniu całego naszego gremium.


Oto komunikat Zdzisława Grzelki, odpowiedzialnego za sprawy organizacyjne w Krakowie

 

Zapraszamy na inwestyturę nowych rycerzy św. Sebastiana, która odbędzie się podczas mszy świętej w Bazylice Mariackiej 26 kwietnia (piątek) o godz. 16. Uroczystości przewodniczył będzie ks. bp. Stanisław Salaterski, kapelan Bractwa Kurkowego w Tarnowie. Słowo Boże wygłosi ks. inf. Dariusz Raś, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej, kapelan krakowskiego Bractwa Kurkowego.

Zbiórka braci kurkowych o godz. 15 przy hotelu Wyspiański (dawny Dom Turysty PTTK) przy ul. Westerplatte 15, gdzie uformuje się orszak, który w rytm muzyki orkiestry przemaszeruje do Bazyliki Mariackiej. Orszak otwierać będą bractwa z Krakowa, Gorlic i Tarnowa, w dalszej kolejności bractwa z Polski, potem sztandar EGS i bracia, który zostaną w czasie nabożeństwa mianowani rycerzami św. Sebastiana i wreszcie władze EGS.


Po mszy świętej uczestnicy uroczystości, którzy wnieśli opłatę w wysokości 130 zł zostaną przewiezieni do obiektu Projekt Strzelnica przy ul. Królowej Jadwigi 220.


Ważna informacja: bracia kurkowi proszeni są o przybycie na uroczystość bez broni białej (karabele i szable zostawiamy w domach), zabronione jest jakiekolwiek strzelanie na miejscu zbiórki i podczas przemarszów.


Kolejna ważna informacja: W czwartek, 25 kwietnia w godz. 12-19 prowadzona będzie rejestracja uczestników na recepcji w Hotelu Wyspiański przy ul. Westerplatte 15. Każda osoba, która wpłaciła 130 zł musi zgłosić się po pakiet uczestnika, w którym najważniejszy będzie imienny identyfikator. Bez tego dokumentu, nikt do obiektu Projekt Strzelnica nie zostanie wpuszczony. Rejestracji będzie można dokonać również w piątek w godz. 10-15.


Uwaga! Lista chętnych do udziału w wieczornym spotkaniu na terenie obiektu Projekt Strzelnica przy ul. Królowej Jadwigi 220 jest zamknięta. Nie ma możliwości dokupienia wejściówek!


Udział w mszy świętej inwestyturowej rycerzy św. Sebastiana jest wolny dla wszystkich chętnych.