bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
391
11055342

Kraków. Pożegnaliśmy króla kurkowego AD 1997 Eugeniusza Kowalskiego "Antykwariusza"

Na cmentarzu na Salwatorze odbył się pogrzeb króla kurkowego AD 1997 Eugeniusza Kowalskiego "Antykwariusza". Tłumy ludzi żegnały króla, w tym bardzo liczna reprezentacja krakowskiego Bractwa Kurkowego, ze starszym Henrykiem Kuśnierzem, podstarszym Kazimierzem Lorancem i królem kurkowym Zbigniewem Wolframem "Niepodległym". Był sztandar Bractwa, który dzierżył chorąży Marek Rogóż.

Wcześniej w rodzinnej parafii króla kurkowego Eugeniusza Kowalskiego odbyła się msza święta żałobna koncelebrowana, której przewodniczył proboszcz ks. Bogdan Dudek. Wśród koncelebransów był nasz brat kurkowy, ojciec Leon Pokorski (ofm). Ksiądz proboszcz w kazaniu podkreślił ziemskie zalety zmarłego, wskazał jego ogromne przywiązanie do tradycji i historii.

Bardzo wzruszające było spotkanie po pogrzebie. Żona zmarłego Teresa z dziećmi zaprosiła rodzinę, kapłanów i braci kurkowych do restauracji "Pod Kopcem". Tam był czas na wspomnienia o Eugeniuszu Kowalskim. Na prośbę wdowy po śp. Eugeniuszu bracia kurkowi ustawili się do pamiątkowego zdjęcia z wnuczkami Eugeniusza Kowalskiego. W tej rodzinie chlubiono się tym, że senior rody Eugeniusz Kowalski należał do Bractwa Kurkowego i był królem kurkowym. Tylko najmłodsza z nich  Anastazja Synowska nie ma zdjęcia z dziadkiem w kontuszu, dlatego prośba rodziny o takie właśnie zdjęcie, niestety już bez śp. Eugeniusza.