bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
389
11055340

Kraków. Rekodowa licytacja w trakcie balu Bractwa Kurkowego. Aż 110,7 tys. złotych wesprze działalność Fundacji ,,Dorastaj z nami"

Janusz Michalczak, rzecznik prasowy krakowskiego Bractwa Kurkowego pisze:

Charytatywny bal, którego gospodarzem był król kurkowy Zbigniew Wolfram ,,Niepodległy” z marszałkami Janem Adamem Księżykiem i Andrzejem Hojdą, zakończył się spektakularnym sukcesem, wylicytowano bowiem 110,7 tys. złotych. Środki te zasilą konto fundacji ,,Dorastaj z nami” pomagającej dzieciom bohaterów, którzy zginęli na służbie jako funkcjonariusze policji, wojskowi, strażacy, ratownicy.

Do licycji zachęcały nie tylko atrakcyjne przedmioty przekazane na aukcje przez znane postaci świata polityki, sportu i kultury. Udana aukcja to również zasługa uczestniczącej w balu miss Polonia Mileny Sadowskiej, Małopolanki z Babic. Najwyższą kwotę, czyli 25 tysięcy złotych, wylicytowanio za czapkę generalską oraz buławę przekazane przez gen. broni w stanie spoczynku Edwarda Gruszkę, b. dowódcę operacyjnego Sil Zbrojnych. Kwotę 4500 złotych uzyskano z licytacji kolii oraz spinek do koszuli, których ofiarodawcą by prezydent RO Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser--Dudą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty przekazane przez naszych popularnych sportowców - m,in, piłka i zdjęcie z autografem Jerzego Duda, a także piłki z podpisami drużyn Cracovii oraz Wisły.

Znawcy sztuki zainteresowali się m.in. obrazem Edwarda Dwurnika, wybitnego, zmarłego w październiku ub. roku malarza, Wysoką cenę osiągnęła mała szopka krakowska, autorstwa Jana Freiberga, przekazana na aukcję przez Michała Niezabitowskiego, dyrektora Muzeum Krakowa.

Bal w kopalni Soli Wieliczka rozpoczął się od uhonorowania wypróbowanych przyjaciół Bractwa, ekipy królewsko-marszałkowskiej, a także barci kurkowych. Starszy Bractwa udekorował Krzyżem Wielkim króla kurkowego Zbigniewa Wolframa ,,Niepodległego" oraz Srebrnymi Krzyżami marszałków - Jana Adama Księżyka i Andrzeja Hojdę. W gronie wyróżnionych medalami królewskimi znaleźli się m.in.: minister, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego, Anna Anders, konsul generalna Węgier Adrienne Körmendy, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek, dowódca Centrum Operacji Lądowych – dowódca Komponentu Lądowego generał dywizji Sławomir Kowslaki, a także dyrektor oddziału okręgowego NBP w Krakowie Katarzyna Basiak-Gała i Teresa Piechociński oraz Wolfgang Rinschen z Bractwa św. Andrzej w Velmede.

Wspólne biesiadowanie, które zakończyło się o bladym świecie, uatrakcyjnił piękny tort wykonany z myśl o upamiętnieniu 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, a po pónocy - dania z dziczyzny. Gości przez całą noc bawił popularnymi przebojami zespół Omen Band.

Janusz Michalczak