bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
3445
9769144

Kórnik. Delagacja miasta na święcie w partnerskiej gminie Königstein

Brat Kazimierz Krawiarz nadesłał wiadomość.

Delegacja z Kórnika na święcie miasta w partnerskiej gminie Königstein

Jak, co roku delegacja z gminy Kórnik udała się na zaproszenie stowarzyszenia „Königstein-Kórnik” i burmistrza Königstein Leonharda Helma do partnerskiej gminy Kӧnigstein na obchody święta miasta, zwane „Burgfestem”. W tym roku obchody święta miasta w partnerskiej gminie Königstein w Niemczech odbywały się w dniach od 10 do 12 sierpnia.

Na tegoroczne obchody święta miasta do Königstein w Niemczech udała się kilkunastoosobowa delegacja z gminy Kórnik reprezentowana przez: przewodniczącego Rady Miasta i Gminy w Kórniku Adama Lewandowskiego, kierownika Wydziału Promocji Gminy, Kultury i Sportu Magdalenę Matelską-Bogajczyk, przedstawicieli Kórnicko-Bnińskiego Bractwa Kurkowego na czele z prezesem Markiem Baranowskim oraz „Białą Damę” 2015 Aleksandrę Maćkowiak, która zastępowała tegoroczną „Białą Damę” Marię Duszczak.

W pierwszym dniu pobytu w Königstein, czyli w piątek, 10 czerwca br. nasza delegacja na zaproszenie stowarzyszenia Königstein-Kórnik uczestniczyła w wycieczce do Limburga an der Lahn , leżącego w Hesji. Zwiedziliśmy tam piękną starówkę i katedrę. Natomiast wieczorem uczestniczyliśmy w otwarciu „Burgfestu”, podczas którego pożegnaliśmy kończącą swoje roczne rządy w Königstein księżniczkę Helen I i powitaliśmy nowo wybraną księżniczkę Charlottę I. Nowo wybranej księżniczce życzyliśmy sukcesów w rządzeniu i oczywiście zaprosiliśmy ją ze świtą w przyszłym roku na nasze święto do Kórnika.

W sobotę nasza delegacja uczestniczyła w uroczystości przekazania symbolicznego klucza do bram miasta nowo wybranej księżniczce przez burmistrza Königstein Leonharda Helma.

Tradycyjnie w niedzielę delegacja z Kórnika uczestniczyła w uroczystej mszy św. z okazji „Burgfestu”, po której odbył się pochód ulicami miasta. Podobnie, jak w latach ubiegłych w pochodzie uczestniczyli przebrani w stroje historyczne przedstawiciele licznych organizacji i stowarzyszeń. Naszą gminę reprezentowała w pochodzie „Biała Dama” wraz z członkami delegacji i panowie kierowcy: Kazimierz Kamiński i Andrzej Kowalski z Kórnickiego Przedsiębiorstwa Autobusowego KOMBUS Sp. z o.o., których mieszkańcy Königstein, a przede wszystkim Polacy tam mieszkający witali gromkimi oklaskami i okrzykami.

Wieczorem nasza delegacja uczestniczyła w spotkaniu z członkami stowarzyszenia Königstein-Kórnik, na którym omówiono program dalszej współpracy partnerskiej.

Magdalena Matelska-Bogajczyk
Wydział Promocji Gminy