bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
2891
11168652

Tarnów. Roman Korczak królem elektem tarnowskiego Bractwa Kurkowego

Roman Korczak, znakomity doktor pediatra, wiceprzewodniczący Rady Miasta Tarnowa został królem elektem tarnowskiego Bractwa Kurkowego. Intronizacja obędzie się 23 czerwca na Podzamczu w Tarnowie. Gośćmi królewskiego strzelania w Tarnowie byli: prezydent miasta Roman Ciepiela, przewodniczący Rady Miasta Ryszard Pagacz, zdobył jeden z pucharów, Mariusz Dymura, komendant policji w Tarnowie, Jerzy Gałczyński prezes Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych, Zdzisław Grzelka wybrany do zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP (zarząd ukonstytuuje się 8 czerwca) oraz królowie kurkowi z Krakowa Piotr M. Mikosz "Europejczyk" i Gorlic Mieczysław Kamiński "Jurex".

Puchar VIP zdobył niespodziewanie przewodniczący Rady Miasta Ryszard Pagacz, choć w szranki stanęło paru mundurowych. Potem rywalizowała młodzież. Formę trzyma Mateusz Kwaśny, który powtórzył ubiegłoroczny sukces i ponownie został królem młodzieżowym. O tytuły marszałków starali się z powodzeniem Stanisław Barnaś i Marek Juszkiewicz. W królewskiej rywalizacji pięknym strzałem w "dziewiątkę" popisał się Roman Korczak i on został królem elektem. Intronizacja króla tarnowskiego Bractwa Kurkowego odbędzie się 23 czerwca.

Krakowski król kurkowy Piotr M. Mikosz "Europejczyk" statuetkę "Guza Oracewicza" wręczył Romanowi Korczakowi. Watro dodać, że w strzelaniu królewskim - tj strzelanie, w którym uczestniczą aktualni królowie puchar zdobył Piotr M. Mikosz "Europejczyk". Historia tej rywalizacja była następująca. W szranki stanęli Mieczysław Kaminski z Gorlic, Piotr M. Mikosz z Krakowa i Stanisław Jedrzejczyk z Tarnowa. Wszyscy królowie strzelili w siódemkę. Najgorsza z nich była króla z Gorlic, ale kierownik strzelania Wacław Cichy i wspomagający go Paweł Krywański nie byli w stanie rozstrzygnąć która z siódemek Jedrzejczyka czy Mikosza jest lepsza. Patową sytuację rowikłał tarnowski król uznając wyższość gościa z Krakowa. Tym samym okazały puchar trafił do Piotra M. Mikosza.