bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
652
10103659

Jelcz-Laskowice. Bractwo ma nowego króla. Wiwat Jacek Mikołajczyk

Informuję, że w dniu 05.05.2018r. na strzelnicy brackiej w Jelczu-Laskowicach odbył się turniej strzelecki o tytuł Króla Kurkowego SBK Grodu Jelcz-Laskowice AD 2018 wraz z konkurencjami towarzyszącymi. Aby tradycji stało się zadość, strzelanie zasadnicze odbyło się z pistoletu czarnoprochowego.

W wyniku uczciwej i pełnej emocji rywalizacji najcelniej trafił i tym samym nowym „Królem Kurkowym SBK Grodu Jelcz-Laskowice AD 2018” został brat Jacek Mikołajczyk. Drugie miejsce i tytuł „Pierwszego Rycerza Króla” zdobył brat Zbigniew Frąckowiak. Trzecie miejsce i tytuł „Drugiego Rycerza Króla” wystrzelał brat Krzysztof Bronowicki. Przez najbliższy rok wymienieni będą pełnili rolę ciała doradczego Zarządu Bractwa zwanego w nomenklaturze brackiej „Radą Królewską”. Prawem Rady jest występowanie z nowymi inicjatywami dotyczącymi bractwa. Ma ona prawo uczestnictwa w posiedzeniach Zarządu i stanowi istotny głos w najważniejszych dla bractwa sprawach. Miłym obowiązkiem „Króla Kurkowego” jest uczestnictwo w uroczystościach brackich organizowanych przez Okręg Śląski BK RP oraz w ważniejszych wydarzeniach Zjednoczenia BK RP. W miesiącu sierpniu 2018 roku w holenderskim miasteczku Leudal odbędzie się Europejski Zjazd Bractw oraz Stowarzyszeń Strzeleckich. Aktualny Król Kurkowy jest reprezentantem bractwa w walce o tytuł „Króla Kurkowego Europy”. Rada Królewska za zwycięstwo w turnieju oraz dla upamiętnienia okresu swojego panowania została wyróżniona orderami podnoszącymi rangę tego doniosłego wydarzenia w życiu bractwa.

W konkurencjach towarzyszących bracia kurkowi osiągnęli następujące wyniki:

Karabinek sportowy, odległość 50m, pozycja stojąc: I m. – Jacek Mikołajczyk, II m. – Tadeusz Steciuk, III m. – Eligiusz Piechota, IV m. – Janusz Wilkosz, V m. – Stanisław Małkiewicz, VI m. – Mieczysław Nyklarz.

Pistolet sportowy, odległość 25m, pozycja stojąc: I m. – Stanisław Małkiewicz, II m. – Zbigniew Frąckowiak, III – m. – Krzysztof Bronowicki, IV m. – Mieczysław Nyklarz, V m. – Jan Kubowicz, VI m. – Jacek Mikołajczyk.

Turniej był kolejną okazją do zamanifestowania przez miłośników strzelectwa historycznego oraz sportowego, zamiłowania do swoje pasji. Szlachetna działalność i sprawiedliwa rywalizacja jest jednym z elementów budowania właściwych postaw oraz rozbudzania zdrowego patriotyzmu wśród społeczeństwa. Po zakończeniu turnieju znalazł się czas na wspólny posiłek, podczas którego wspominano wydarzenia minionego roku oraz snuto barwne opowieści z życia bractwa.

W imieniu Zarządu SBK Grodu Jelcz-Laskowice

Jacek Mikołajczyk – Sekretarz SBK