bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
731
10103738

Krakowski król kurkowy Piotr M. Mikosz "Europejczyk" z wizytą u metropolity krakowskiego ks. abp Marka Jędraszewskiego

Arcybiskup krakowski ks. abp. Marek Jędraszewski przyjął delegacje krakowskiego Bractwa Kurkowego z królem kurkowym Piotrem M. Mikoszem "Europejczykiem", marszałkiem Dobiesławem Gałą i starszym Bractwa Henrykiem Kuśnierzem.

Spotkanie odbyło się w pałacu biskupów krakowskich w odnowionym "gabinecie maryjnym". Pomieszczenie jest nazywane tak dlatego, że jego ściany zdobią obrazy z o tematyce maryjnej.

Król kurkowy Piotr M. Mikosz "Europejczyk" wręczył metropolicie swoje najwyższe wyróżnienie jakim jest statuetka "Guza Oracewicza". Ks. abp Marek Jędraszewski z wielkim zainteresowaniem obejrzał też księgę królewską Bractwa Kurkowego, w której są wpisy m.in. Brata Honorowego kardynała Karola Wojtyły, obecnego świętego Jana Pawła II. Późniejszy papież wpisu dokonał w styczniu 1984 po uroczystosci poświęcenia w kaplicy bisupów krakowskich brackiego sztandaru. Metropolita Marek Jędraszewski również dokonał stosownego wpisu.

Bracia kurkowi zaproszeni też zostali do sali z oknem papieskim. Również to pomieszczenie zostało przemeblowane. Powstała sala audiencyjna zdobiona portretami wielkich królów polskich.

Marek Jędraszewski zaprosił braci kurkowych do licznego udziału w niedzielnej procesji ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.