bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
1714
13941600

Białystok. Stowarzyszenie św. Izydora Oracza

Tomasz Miliszkiewicz i Kazimierz Koczewski z Łomżyńsko - Drohickiego Bractwa Kurkowego Towarzystwo Strzeleckie w Ciechanowcu przekazują serdeczne zaproszenie do Białegostoku. Szczegóły niżej.

Stowarzyszenie św. Izydora Oracza w Białymstokuzaprasza na Krajowe Uroczystości Wspomnienia Świętego Izydora Oracza i Uhonorowanie Laureatów XIV Edycji Medalem za Szczególne Zasług i w Rolnictwie, które odbędą się 5-6 maja 2018.

Uroczystości zainauguruje msza św. w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Rudce odprawiona przez ks.bpa Tadeusza Pikusa.

Główne uroczystości odbędą się 6 maja o godz 13.30 w kościele p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, os. Piasta. Mszę świętą koncelebrował będzie ks. abp Tadeusz Wojda, metropolita Białostocki. W czasie mszy świętej zostaną uhonorowani Laureaci XIV Edycji Medalem Świętego Izydora Oracza za Szczególne Zasługi w Rolnictwie i Osób zasłużonych w szerzeniu kultu patrona rolników.

Ponad 20 lat temu w Białymstoku, z inicjatywy czcicieli kultu św. Izydora Oracza, został powołany Społeczny Komitet Fundacji Sanktuarium Patrona Rolnictwa. Wybudował on ołtarz w absydzie kaplicy kościoła pw. Ducha Świętego, a następnie ufundował obraz i sztandar swego Patrona. W 2000 r. ówczesny metropolita, Abp. Wojciech Ziemba, poświęcił tam pamiątkową tablicę, ufundowaną z okazji 75. rocznicy śmierci Władysława Stanisława Reymonta. W 2004 r. czciciele św. Izydora na zebraniu założycielskim powołali Stowarzyszenie św. Izydora Oracza, które zostało szybko zarejestrowane i uzyskało status organizacji pożytku publicznego. W tym samym roku Zarząd Stowarzyszenia św. Izydora Oracza uroczyście ustanowił Medal św. Izydora, przyznawany za szczególne zasługi w rolnictwie. Pierwsza edycja odbyła się w 2005 r.