bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
32
9917789

Ostrów Wielkopolski. Posiedzenie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej

W dniu 10 marca br. odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Zjednoczenia KBS RP. Składało się ono z dwóch części.
W części pierwszej uczestniczyli m.in.: Marlena Maląg - wicewojewoda poznański,  Ewa Matecka - II zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, przedstawiciele policji oraz władze brackie.

Piotr Sitarz - prezes Bractwa Kurkowego w Ostrowie Wlk., aktualny Król Bracki Zjednoczenia, przedstawił program i przebieg uroczystości obchodów 100-lecia

odzyskania Niepodległości, organizowanej przez Zjednoczenie z udziałem delegacji z całego kraju. Główne uroczystości odbędą się w dniu 15 września br. w Ostrowie Wielkopolskim.
W części drugiej odbyło się ostatnie posiedzenie Zarządu Zjednoczenia tej kadencji, któremu przewodniczył prezes Adam Gołembowski.
W trakcie narady m.in. :
- przyjęto sprawozdania prezesa i skarbnika Zjednoczenia,
- podsumowano kadencję,
- omówiono przygotowania do Kongresu Zjednoczenia, który odbędzie się w dniach 21 i 22 kwietnia br. w Jarocinie i Słupi.
Krakowski król kurkowy Piotr M. Mikosz "Europejczyk", który jest także przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Zjednoczenia wręczył swoje medale królewskie paniom wicewojewodzie i wiceprezydent, a także braciom Arturowi Piętuchowi, Janowi Klauzie i Zdzisławowi Grzelce. Bracia kurkowi z Krakowa i Tarnowa: król Piotr. M. Mikosz, Zdzisław Grzelka- wiceprezes Zjednocznenia, Jerzy Gałczyński - prezes Okręgu Krakowskiego, Marian Satała - rzecznik prasowy Zjednoczenia, Jerzy Czerwiński - ławnik w Zjednoczeniu oraz Jerzy Gajdosz - członek Komisji Rewizyjnej Zjednoczenia przekazali gościom książki i albumy dokumentujące działalność Okręgu Krakowskiego Zjednoczenia.
W drodze powrotnej do Krakowa delegacja krakowsko-tarnowska zatrzyamała się w Byczynie. To bardzo znane polskie miasto otoczone zabytkowymi murami. dzieki czemu nazywane jest polskim Carcassonne. Tu dzięki uprzejmości Anny Jurczyk-Miżejewskiej z Spółdzielni Socjalnej Perucica poznali historię miasta. Warto dodać, że przed miesiącem krakowski król kurkowy Piotr M. Mikosz "Europejczyk" uczestniczył w uroczystościach 430 rocznicy „Bitwy pod Byczyną”. W 1588 roku doszło do starcia wojsk hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego, który wspierał Zygmunta III Wazę, z armią austriackiego arcyksięcia Maksymiliana III Habsburga. Bitwę wygrał Zamoyski.