bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
5580
8194432

Jelcz-Laskowice. Zawody o Szablę Zarządu

Jacek Mikołajczyk z  Zarządu Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Grodu Jelcz-Laskowice pisze o zawodach strzeleckich o Szablę Zarządu SBK Grodu Jelcz-Laskowice”.

W dniu 28 maja 2017r. na strzelnicy brackiej w Jelczu-Laskowicach, odbyły się tradycyjne zawody strzeleckie o „Szablę Zarządu SBK Grodu Jelcz-Laskowice”. Eliminacje wyłoniły 10 finalistów. Finał polegał na oddaniu jednego strzału z karabinu Kałasznikow, z odległości 50m, w pozycji stojącej. W tej konkurencji najlepszym strzelcem okazał się Hetman Bractwa Eligiusz Piechota, który stał się tym samym posiadaczem nagrody głównej, którą była wykonana z wysoko gatunkowej stali szabla, z wygrawerowanym napisem „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

W konkurencjach towarzyszących wyniki były następujące:
Karabinek sportowy, odległość 50m, pozycja stojąc:
I miejsce – Jerzy Piech
II miejsce – Mieczysław Nyklarz
III miejsce – Michał Mitek

Pistolet sportowy, odległość 25m, pozycja stojąc:

I miejsce – Daniel Popiel
II miejsce – Tomasz Węgrzynowski
III miejsce – Aleksander Mitek

Tarcza losowa, odległość 50m, pozycja stojąc:

I miejsce – Daniel Popiel
II miejsce – Krzysztof Bronowicki
III miejsce – Siemkowicz Piotr

Strzelanie do Kura:

I miejsce – Wacław Drewnik
II miejsce – Piotr Siemkowicz,
III miejsce – Tadeusz Steciuk.

Zawody były miłą okazją do spotkania pasjonatów strzelectwa, którzy wysoko cenią przyjaźń, honor i braterstwo. Spędzanie wolnego czasu wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach jest dla nich okazją do pogłębiania przyjaźni, wymiany doświadczeń strzeleckich oraz zawierania nowych znajomości. W zawodach oprócz braci rodzimych, brały udział delegacje Bractwa Kurkowego Miasta Wrocławia (niebiescy), Bractwa Kurkowego Miasta Wrocławia „Husarz” (bordowi) oraz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie.